Do sukni ślubnej niekoniecznie białe szpilki. Postaw na kolor

-

Jeszcze kilka lat temu niejedna panna młoda zamartwiała się kosztami białych butów, które w zasadzie można było założyć tylko jeden raz. Ich los był przesądzony, bo albo spędzały czas na dnie półki z butami, albo poszły na sprzedaż. Dziś jest zupełnie inaczej, panny młode nie tylko nie boją się wybierać soczystych kolorów do długich sukni ślubnych, ale i również do krótkich.

Buty są tą przysłowiową kropką nad „i” dla każdej ślubnej stylizacji. Dlatego na ich wybór warto poświęcić trochę więcej czasu.

Modne szpilki do ślubu

Panny młode coraz częściej dobierają buty do motywu przewodniego wesela bądź koloru, który będzie przewodnim na weselu. Inna opcja to buty pod kolor bukietu ślubnego. Choć przy długich sukniach są zakryte, to jednak oryginalnie wyglądające buty ślubne damskie, są idealne do sesji ślubnej i podczas tańców. Są tym elementem, który dopełnia stylizację.

Buty są dodatkowym elementem stylizacji szczególnie w przypadku krótkich sukienek ślubnych. Wysmuklają sylwetkę i dzięki nim można stworzyć oryginalną stylizację ślubną.

Czółenka, szpilki, sandały

Panny młode mogą dziś wybierać pomiędzy różnymi butami. Kiedyś były to głównie szpilki. Dziś w zależności od sukni ślubnej możesz wybierać nie tylko w różnych kolorach, ale i fasonach. Klasyczne szpilki, czółenka, sandały na obcasie to kilka popularnych modeli. To, jaką formę powinny mieć buty ślubne damskie, determinuje poniekąd pora roku. Latem zdecydowanie wygodniej jest w sandałach na obcasie, a zimą w czółenkach bądź w szpilkach.

Przetestuj przed najważniejszym dniem

Zakupu butów na ślub nie można pozostawić na ostatnią chwilę. Chyba że chcesz mieć otarcia i niemiłe wspomnienia. Buty ślubne damskie (swoją drogę męskie też) powinny być wygodne, jednak ciężko to ocenić jedynie po przymierzeniu. Dlatego najlepiej przed ślubem po prostu chodzić regularnie po mieszkaniu, domu w butach do ślubu. Stopa się przyzwyczaja, a ryzyko otarć zmniejsza.

Wybór wśród kolorowych butów do ślubu jest duży. Do stylu glamour pasują złote i srebrne. Do delikatnej panny młodej w kolorze ecru bądź delikatnego różu. Do odważnych panien młodych intensywna czerwień.