Hokery welur – eleganckie oblicze wnętrza

-

Style aranżacyjne to szeroki zakres możliwości. Wszystko zależy od tego, co jest najbliższe sercu i gustom mieszkańców. Bez względu jednak na to, jaki styl zostanie wybrany, akcent elegancji jest zawsze mile widziany. Dzięki niemu można wpłynąć na wizerunek danego pomieszczenia i stworzyć wyjątkowy klimat. Takim akcentem może być zastosowanie odpowiednich tkanin na meblach tapicerowanych. W tej kwestii niekwestionowanym królem będzie welur. Jest to materiał niezwykle miękki, subtelny i delikatny. Nadaje się jako obicie mebli wypoczynkowych, a także i krzeseł. 

Welur poza swoimi walorami wizualnymi ma jeszcze wiele innych zalet. Jest przede wszystkim trwały podczas eksploatacji oraz łatwy w utrzymaniu w czystości. Wystarczy przetrzeć tkaninę wilgotną ściereczką, aby znów nadać jej pierwotnego wyglądu. Szczególnie sprawdzi się to w przypadku krzeseł w jadalni, gdzie może dojść do poplamienia ich jedzeniem. Jest to też cenna właściwość, gdy w domu są małe dzieci, którym dość często mogą przydarzyć się różnego typu zabrudzenia. 

Hokery welur – niebanalne rozwiązania w Twoim domu

Welurowa tkanina pasuje do każdego rodzaju wnętrz i do wielu różnych stylistyk. Może być także obiciem dla hokerów, które obecnie mieszczą się w nowoczesnych trendach aranżacyjnych. W takim ujęciu hoker będzie sprawnie łączył w sobie innowacyjność oraz elegancję. Stanie się miłym akcentem dla oka, który dodaje wartości plusowej wizerunkowi danego pomieszczenia. 

Najczęściej hokery zestawiane są z wysokim blatem, stołem, ladą. W tym ostatnim  wariancie przywołują na myśl barowy klimat. I taki właśnie ma być zamysł hokerów w aranżacji wnętrz. Wprowadzają do przestrzenni mieszkalnej ton, który wcześniej zarezerwowany był dla innych miejsc. Dzięki temu wnętrze staje się nietuzinkowe i zyskuje nowego oblicza. Tego typu połączenia nie muszą odnosić się wyłącznie do nowoczesnych aranżacji. Mogą także stanowić przełamanie w klasycznym klimacie panującym w danym domu lub mieszkaniu.