Jak nosić botki Polański, aby nie skracać nogi?

-

Botki są jednym z najmodniejszych fasonów obuwia od wielu sezonów. Bardzo wiele wskazuje na to, że niewiele się w tym zakresie zmieni. Kobiety pokochały botki Polański za uniwersalność, wygodę i stylowy wygląd. Nosi się je o każdej porze roku, ale większość pań najchętniej zakłada je w sezonie jesienno-zimowym.

O czym pamiętać nosząc botki Polański?

Każda kobieta powinna pamiętać, że botki Polański są dość wymagającym fasonem obuwia. Gdy będą źle zestawiane z innymi elementami garderoby, to mogą optycznie skrócić nogi, a tym samym zaburzyć proporcje sylwetki. Szczególnie gdy noszące je panie nie są wysokie i nie mają tzw. długich nóg. Jak nosić botki Polański, aby zawsze wyglądać stylowo?

Najważniejsze zasady noszenia botki Polański

Gdy decydujesz się na spodnie lub rajstopy, to wybierz te w kolorze botków Polański. Taki zabieg optycznie wydłuży i wyszczupli nogę.

Jeśli do botków Polański na obcasie chcesz założyć spodnie z szerszą nogawką, to wypuść je na cholewkę buta, tak aby zakrywały delikatnie obcas. Taki zabieg wydłuży nogi. Nie należy go stosować w chłodne deszczowe dni, ponieważ nogawki spodni po kilku krokach będą wyglądały koszmarnie. Najkorzystniej do szerokich nogawek wyglądają botki Polański z wąskim noskiem.

Gdy wybierasz fason botków z szerszą i krótszą cholewka, to noś je ze wpuszczonymi do środka nogawkami najlepiej w tym samym kolorze co buty. Jeśli nie nosisz takich spodni, to nie kupuj botków z krótką i szeroką cholewką.

Gdy botki sięgające do kostki lub tuż za nią to noś do nich wyłącznie podwinięte spodnie, które odsłaniają nogę/kostkę lub gdy nogawka kończy się na granicy kostki i cholewki.

Gdy do botków Polański chcesz założyć spódnice, to wybieraj fason maksymalnie do połowy kolana. Dłuższa spódnica skraca nogę.

Gdy zakładasz botki Polański, a nie masz tzw. długich nóg, to powinnaś wystrzegać się tunik i długich swetrów- mogą optycznie skrócić nogi. Dużo lepiej będą prezentowały się z krótkimi bluzkami.